Правила поведінки за столом. Розробка уроку Урок №4 Борщ національна страва України. Розробка уроку урок №5

Скачати
Правила
  1   2   3


О.В.Забрудська




Посібник для вчителів

англійської мови

O.V. Zabruds’ka


Manual

for English teachers


For En teachers

Нехвороща 2008

Зміст

Contents

Передмова………………………………………………4


Урок №1


Приготування їжі. Розробка уроку…………………..5


Урок №2


Моя улюблена страва. Розробка уроку……………..12


Урок №3


Правила поведінки за столом. Розробка уроку……19


Урок №4


Борщ - національна страва України. Розробка уроку…………….…29

Урок №5


Контрольна робота з теми «Їжа»…………………35

Передмова


”Enjoy Your Meal!” є спробою автора узагальнити свій відносно не великий педагогічний досвід практичної роботи у загальноосвітній школі.

Посібник містить уроки з теми «Food and Drinks» для учнів 5 – го класу. Готуючи ці розробки ,автор доповнив матеріал з підручника Литвинюк О.І., Плахотник В.М., Кучма М.О., а також різноманітними іграми і цікавими завданнями, покликати підвищити зацікавленість учнів при вивченні англійської мови та заохотити їх до самостійної діяльності. Керуючись сучасними вимогами , автор звернув увагу на комунікативну спрямованість уроків, залучаючи учнів до роботи в парах , групах й усім класом.

Адресуючи свою працю широкому учительському загалу , автор щиро сподівається , що вона знайде свого читача і стане йому у пригоді.


Урок №1

Тема: Приготування їжі.


Мета:

ознайомити учнів з лексичними одиницями (ЛО); відпрацювати їх вимову; вчити вживати їх в усному мовленні, формувати уміння розповідати про приготування улюбленої страви; практикувати у розумінні прочитаного тексту; підготувати учнів до самостійного висловлювання з теми на основі почутого; викликати зацікавленість традиційною кухнею і вивченням даної теми на іноземній мові, бажання поглиблювати свої знання англійської мови як засобу спілкування.


Обладнання: картки з новими ЛО; роздатковий матеріал(картки з асоціативними зображеннями).

План уроку

1.Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення

2.Основна частина уроку

3.Заключна частина уроку

Хід уроку

1.Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення

1.Привітання

Teacher (T): Good morning, children! I’m glad to see you. Who is duty today? Ok.What day is today? What season is it now?Do you like today’s weather? Describe it, please. (Чергові учні описують погоду і їх відношення до неї)


2.Повідомлення теми і мети уроку

T: The topic of our today’s lesson is “Preparing food or cooking». By the end of lesson you should:

Also I’d like to get acquainted with the origin of the most popular dishes. But the best will be to begin our lesson.


3.Вступна бесіда за темою уроку

So, children, today we’ll speak about food, cooking. What kind of food do you like to eat? Who cooks in your family? Can you cook anything yourself? Is it interesting or boring for you?


2.Основна частина уроку

1.Практикування в читанні вірша

(розміщений на дошці).

Учні читають за учителем, а потім самостійно

The Hot Dog Song


Have you ever had a hot dog with mustard and mayonnaise?

Have you ever had a hot dog with pepper and salt?

With mustard and mayonnaise and ketchup and pickles,

Have you ever had a hot dog with pepper and salt?

With mustard and mayonnaise and a lettuce and onions

Have you ever had a hot dog with pepper and salt?

2.Гра ”Food”

Учні заповнюють і оцінюють продукти в таблиці на свій розсуд .




Necessary for life

cheap

tasty

Healthy

fattening

Macaroni













1

Water













5

Fried potatoes













2

Curds













3

Beetroot soup













4

Бесіда за таблицею. Робота в пара, один учень ставить питання інший відповідає.


3.Введення ЛО, учні отримують картки з новими словами.

А)Читають за вчителем, потім ланцюгом.


(НО_1)


To lay the table - накривати на стіл

a napkin серветка

To serve - обслуговувати

a knife ніж

a spoon - ложка,

a fork - виделка

To clear the table - прибирати зі столу

a table- cloth - скатертина

To cook - готувати

to grape - терти

To fry - жарити

to chop - дрібнити

To stew - тушкувати

to mince – подрібнювати

To boil - варити, кип’ятити

to skin – очищувати від шкірки

To mix - змішувати

to peel – знімати шкірку, чистити

To add - додавати

to oil – змащувати олією

To pour - змащувати

to cut - різати

To bake - випікати

Б) Учні складають речення з новими словами. Записують у зошити утворені речення.


4.Читання рецепту приготування піцци(НО_2)

a)pre- reading task

учні складають діалоги по темі уроку.

b)while – reading task

T: Listen the recipe very attentively and find out new words.

c)post – reading task

Pizza recipe

100 g flour 25 g butter pinch of salt 2 tablespoons of milk

Toppings 2 tomatoes 50 g cheese

Extra toppings (salami, mushrooms, carrot, eggs, olives, chicken meat, ham)

1) Oil the pan.

2) Put the flour and salt into a bowl. ,




3) Cut the butter into small pieces and mix in with the flour.



4) Add some milk and mix into a dough and cover it with grated cheese and mayonnaise.







5) Put the dough into the oiled pan.




6) Put the toppings on the dough.





7) Bake for about 15 minutes in a hot oven.

8) Enjoy your pizza.




T: Give answers on the questions

  1. Have you cooked any dishes according to the recipes?

  2. How did you like it?

  3. Do you like to cook?

  4. What is the most difficult or unpleasant for you in cooking?

  5. What ingredients do we need in our recipes?

  6. What do we do at first?

  7. How much time did it take to cook this dish?

  8. Do you like pizza?

3.Заключна частина уроку

1.Підведення підсумків

Teacher: -What new facts did you know? Did you enjoy learning to cook?

Where and when do you think you can apply the knowledge you’ve got at the lesson?

2.Домашнє завдання

Скласти письмово рецепт приготування свої улюбленої страви.

Teacher: - Your homework for the next lesson will be make recipe of your favourite dish

Урок №2


Тема: Моя улюблена страва


Мета:

повторити (ЛО); відпрацювати їх вимову; вчити вживати їх в усному мовленні, формувати уміння розповідати про приготування улюбленої страви;розвивати вміння працювати в пара;практикувати у написані і вимові мір маси та грошових одиниць; розвивати учнівську уяву, логічне мислення, пам’ять4 практикувати у розумінні прочитаного тексту; підготувати учнів до самостійного висловлювання з теми на основі почутого; викликати зацікавленість традиційною кухнею і вивченням даної теми на іноземній мові, бажання поглиблювати свої знання англійської мови як засобу спілкування.


Обладнання: картки з новими ЛО; роздатковий матеріал.


План уроку

1.Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення


2.Основна частина уроку


3.Заключна частина уроку


Хід уроку


  1. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення

1.Привітання

Teacher (T): Good morning, children! I’m glad to see you. Look at the pictures and say how are you today.(робота за малюнком)



Who is duty today?

Ok. What day is today?

What season is it now?

Do you like today’s weather?

Describe it, please.

(Чергові учні описують погоду і їх відношення до неї)

2.Повідомлення теми і мети уроку.

Teacher:

- Today we are going to speak about you favourite food or meal, practice different kind of kind of questions, read and do some other different activities.


3 . Уведення в іншомовну атмосферу

Відпрацювання вірної вимови звуків t, l , th

[t] – ten, top, tick

“Tick – tock, tick – tock,”

Says the clock.

“Tick – tick – tick.”

What you must do, do quick...

[l] – leg, look, like


I like to read

I like to play

I like to study every day.

[∂] – This, that


That is window

That is door

That is ceiling

That is floor.


2.Основна частина уроку


1.Введення ЛО

a)На дошці слова, вчитель пояснює ї значення.


Teacher: Read and learn these words.

Recipes, cake, ingredients, gram, flour, margarine ,grated cheese, slice, boil ,mash, bowl, mix, mixture, frying pan ,fry, dish, keep warm, oven, pour, roll up, pancake, apple, the rest of, cooked.

б) учні складають по одному реченню і записують їх у зошити.

2. Практикування у читанні


А)Етап підготовки до читання

Учитель пояснює певні особливості , які можуть викликати в учнів труднощі


Teacher: We write 400 g potatoes but we say: four hundred grams of potatoes.

Б) Етап перевірки почутого

Teacher: Say

C) Власне етап читання (НО_1)


Teacher: Read the recipe of my favourite dish.





Ingredients:

400 g potatoes

125 g flour

40 g grated cheese

49 g butter or margarine

Salt


Instructions

1. Peel the potatoes and slice them

2. Put potatoes into a saucepan with some water and a bit of salt and boil of 20 minutes.

3. Mash potatoes.

4. Put it the flour and the butter or margarine into the bowl and mix them with a fork.

5. Make 12 potato cakes with the mixture.

6. Fry potato cakes in the frying pan until they are became brown on both sides.

7. Cover the cakes with cheese. Put them in a dish and keep them warm in oven.


Д) Етап перевірки прочитаного


  1. What do we do at first?

  2. What ingredients do we need?

  3. How much time does it take to boil potatoes?

  4. How many potato cakes did I do?

  5. What is the cover of the cakes?


3.Повторення злічуваних і незлічуваних іменників

З’єднай і переклади утворені словосполучення.

Teacher: Match the words and translate the word – combinations


A bowl of meat

A kilo of chocolate

A jag of honey

A loaf of sugar

A piece of water

of bread

4.Складання діалогів.Робота в парах.

Teacher: - Work in pairs. Take turns to ask and answer about food which you like to have.

5. Game “Who lives in the house? ”

Teacher: On the blackboard you can see the house. Fruit and vegetables and other food live there. What are they?


P

L

U

M

P

E

A

R

C

U

R

D

M

E

A

T



3.Заключна частина уроку

1.Підведення підсумків

Teacher: What new facts did you know?

Did you enjoy learning to cook? Are there aspects which still need revising? What are they?


2.Домашнє завдання

Скласти рецепт приготування поданої страви за інгредієнтами.

Teacher: -Your homework for the next lesson will be make recipe of the dish with given ingredients: 100g flour, 100g margarine, 100g sugar, 2 eggs, 2 big apples.

Урок №3


Портфель учня
© ruh.znaimo.com.ua
При копіюванні вкажіть посилання.
звернутися до адміністрації