Тема: Конфлікт добра І краси у казці О. Уайльда "Хлопчик-зірка", тернистий шлях до їх гармонії

Скачати
Урок
  1   2   3   4

СИСТЕМА УРОКІВ ПО ВИВЧЕННЮ КАЗКИ О. УАЙЛЬДА


ХЛОПЧИК-ЗІРКА”. 5 КЛАС.


УРОК 1.

ТЕМА: Конфлікт добра і краси у казці О. Уайльда “Хлопчик-зірка”, тернистий шлях до їх гармонії.

МЕТА: дати короткі відомості про естетичні погляди О.Уайльда, розкрити авторське ставлення до краси зовнішньої і внутрішньої;

розвивати усне мовлення, уяву та образне мислення учнів;

прищеплювати учням поняття про справжню красу.

ТИП УРОКУ: урок засвоєння нових знань.

МЕТОДИ ТА МЕТОДИЧНІ ПРИЙОМИ:

словесні (пояснення, бесіда, робота з книгою);

наочні (метод демонстрацій та ілюстрацій).

ОБЛАДНАННЯ: портрет О.Уайльда; ілюстрації до казки “Хлопчик-зірка”;

картки для словникової роботи.

СЛОВНИЧОК:

Етнографія – галузь історичної науки, що вивчає побут, матеріальну та духовну культуру народів світу.

Еліта – вищий прошарок пануючого класу; “обране”, “вишукане” коло людей.

Неординарний – незвичайний.

Пихатий –зарозумілий; той, що не складе собі ціни.

Бездушний – позбавлений співчутливого ставлення до людей; байдужий, холодний.

Аргумент – докази, які наводяться для підтвердження думки.

Прокажений – хворий на проказу , дуже небезпечну інфекційну хворобу.

Попихати – підпорядковувати своїй волі.


Благо, що дарує нам мистецтво, не в тому, чому ми в нього навчились, а в тому, якими ми завдяки йому стаємо...”

О. Уайльд.

ХІД УРОКУ.

  1. Вступне слово учителя.

Звучить музика П.Чайковського “Пори року” (“Зима”). Музика стихає і вчитель починає розповідь (таємничо).

Була зимова ніч, стояв пекучий мороз. Сніг товстою ковдрою покривав землю й гілля дерев, і коли двоє бідних Лісорубів продиралися крізь хащі, навкруги, потріскуючи, ламались перемерзлі галузки, а коли вони підійшли до Гірського водоспаду, то побачили, що він нерухомо завис, бо його поцілувала Крижана Королева. Був такий холод, що навіть звірі й пташки не знали, як його перебути.

І ось такої морозної ночі сталося диво. З неба впала зірка, і Лісоруби кинулись на її пошуки.

Що ж трапилось далі? Цікаво? Про це ми дізнаємось, коли прочитаємо казку О. Уайльда “Хлопчик-зірка”. Та спочатку давайте пригадаємо дещо.

  1. Актуалізація опорних знань.

    • Що таке літературна казка?

    • Чим вона відрізняється від казки народної?

    • Кого з письменників казкарів ви знаєте?

    • Назвіть літературні казки, які ви читали.

  2. Повідомлення теми та завдань уроку.

  3. Слово про О.Уайльда.

Розповідь учителя.

Оскар Уайльд – видатний англійський письменник 19 століття. Його творча спадщина складається з різножанрових творів (оповідань, віршів, п’єс, роману). Особливе місце займають казки (“Щасливий Принц”, “Зоряний Хлопчик”, “Соловей і Троянда” та інші).

У творах О. Уайльда відкривається дивовижний світ, сповнений краси, любові й милосердя.

Письменник любив все вишукане й прекрасне. Краса стала основою не тільки його творчості, а й життя.

Читання статті підручника про О. Уайльда.

Робота над епіграфом уроку.

Словникова робота.

Бесіда.

  1. Виразне читання казки.

(В класі учитель починає, а вдома учні закінчують читати казку самостійно).

  1. Домашнє завдання: дочитати казку “Зоряний Хлопчик”;

підібрати цитати до характеристики головного героя;

намалювати ілюстрації до казки (за можливістю й

бажанням).

  1. Поетична хвилинка.

Закінчити урок, діти, я хочу словами українського поета Миколи Луківа.

Не зобидь ні старця, ні дитину,

Поділись останнім сухарем,

Тільки раз ми на землі живем,

У могилу не бери провину.

Зло нічого не дає, крім зла,

Вмій прощати, як прощає мати,

За добро добром спіши воздати,

Мудрість завше доброю була.

Витри піт солоний із чола

І трудись, забувши про утому,

Бо людина ціниться по тому,

Чи вона зробила, що могла,

Скільки сил у неї вистачало,

Щоб на світі більше щастя стало.


УРОКИ 2-3.

ТЕМА. Внутрішня й зовнішня краса людини. Любов до матері – одна з визначальних цінностей життя.

МЕТА: провести ідейно-художній аналіз казки О.Уайльда “Зоряний хлопчик”; розвивати вміння характеризувати персонаж, узагальнювати прочитане, спонукати дітей задуматися над важливими проблемами буття;

виховувати повагу до батьків, уміння співчувати, відгукнутися на чужий біль.

ТИП УРОКУ: урок-роздум; урок поглибленої роботи над текстом.

МЕТОДИ І МЕТОДИЧНІ ПРИЙОМИ:словесні (бесіда, робота з книгою);

наочні (ілюстрації до казки).

ОБЛАДНАННЯ: портрет О. Уайльда; ілюстрації до казки (відомих художників та виконані самими учнями), сигнальні картки.


НЕ РОБИ ЗЛА, Й ТЕБЕ ЗЛО НЕ СПІТКАЄ”

(СИРАХ: 7,1)
Портфель учня
© ruh.znaimo.com.ua
При копіюванні вкажіть посилання.
звернутися до адміністрації