Методичні рекомендації по використанню ппз при проведенні уроку та при самостійній роботі учнів 2007 зміст

Скачати
Методичні рекомендації
  1   2   3   4   5


ПП “Контур плюс”


Педагогічний програмний засіб

Музичне мистецтво, 5 клас”

версія 2.0


МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

по використанню ППЗ при проведенні уроку

та при самостійній роботі учнів


2007

ЗМІСТПЕРЕДМОВА 4

І. ВИКОРИСТАННЯ ППЗ «МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО, 5 КЛАС» при проведенні уроку музичного мистецтва 6

1.1 Загальні зауваження 6

1.2 Структура мультимедійного уроку музичного мистецтва 6

ІІ. ТИПИ УРОКІВ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА 8

2.1 Комбінований урок 8

2.2 Урок-узагальнення 10

2.2.1 Приклад уроку-узагальнення з тестовими завданнями, караоке та творчими запитаннями 10

2.2.2 Приклад уроку-концерту 13

ІІІ. ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ППЗ „МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО, 5 КЛАС” 15

ДОДАТОК 15

ТЕМАТИЧНЕ ПЛАНУВАННЯ ДЛЯ РОБОТИ З ППЗ „МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО, 5 КЛАС” 15

ПЕРЕДМОВААктивний розвиток та впровадження інформаційних технологій у різні сфери життя, в тому числі в освіту, ставить перед школою одним з основних завдань формування інформаційної культури сучасних школярів. Комп’ютерні технології – це потужний інструмент для отримання дитиною найрізноманітнішої інформації, ефективний засіб підвищення інтересу до навчання, а також мотивації, наочності, науковості тощо.

Мультимедійні засоби навчання, на думку Л.М.Масол, відкривають нові технологічні можливості для педагогіки мистецтва, унікальні можливості поліхудожнього виховання школярів, мають переваги порівняно з традиційним навчанням.

Створення педагогічного програмного засобу “Музичне мистецтво, 5 клас” виправдано тим, що саме при вивченні музичного мистецтва необхідно синтезувати вербальну, візуальну, звукову та рухову інформацію, поєднувати абстрактно-логічні та предметно-образні форми наочності, підвищувати мотивацію навчання за рахунок єдності пізнання та розваги, емоційності та образності форми викладу навчального матеріалу, можливістю вибору вчителем та учнями темпу та послідовності діяльності, об’єму матеріалу, що вивчається.

Педагогічний програмний засіб “Музичне мистецтво, 5 клас” розроблений відповідно до програми для загальноосвітніх навчальних закладів “Музичне мистецтво” (5-8 класи) (укл. Б.М.Фільц, І.М.Бєлова, Г.Б.Букрєєва, М.С.Демчишин, Л.М.Масол, О.В.Мільченко, О.М.Павленко). Його також можливо поєднати з роботою над підручником О.В.Волошиної, О.В.Мільченко „Музичне мистецтво” для 5 класу.

Програмний засіб орієнтований на сучасні форми навчання із забезпеченням сумісності з традиційними методами та прийомами навчання в повній відповідності з документами, що регламентують зміст освіти.

Увесь курс складається з певної кількості уроків, що відповідає навчальній програмі. Кожен урок розкриває конкретну тему згідно навчальної програми та містить засоби для пояснення необхідної теми: малюнки, фотографії, текст, анімації, аудіо- та відеофрагменти, зразкове виконання музичних творів, виконання пісень у режимі караоке тощо.

Для перевірки знань передбачено контрольні запитання та завдання, тести.

Використання ППЗ “Музичне мистецтво, 5 клас” дає можливість досягнення наступних педагогічних цілей:

До складу програмно-методичного комплексу включено:

ППЗ „Музичне мистецтво, 5 клас” може бути використаний учителем:

ППЗ „Музичне мистецтво, 5 клас” може бути використаний учнем:

Запропонований комплекс розширить інформаційний, наочний, методичний арсенал учителя музичного мистецтва незалежно від рівня професійної кваліфікації та досвіду.
Портфель учня
© ruh.znaimo.com.ua
При копіюванні вкажіть посилання.
звернутися до адміністрації