Українська мова та література (обов'язково)

Скачати
Документи
Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) – своєрідний відгук освітян на потребу суспільства знати дійсний рівень знань випускників загальноосвітніх навчальних закладів, створити однакові умови для отримання атестату і, нарешті, поставити щільний бар’єр корупційним діям на етапі вступу абітурієнтів до вищих навчальних закладів. Щодо сумнівів про подальшу долю цієї форми вступних випробувань професор Іван Олександрович Вакарчук висловився однозначно: «Є політична воля Президента, є його відповідний указ. Указів не обговорюють - їх виконують…».
Зовнішнє незалежне оцінювання провадитиме Український центр оцінювання якості освіти (крім іноземних мов) за процедурою, опрацьованою на основі ґрунтовного міжнародного досвіду та врахування надбань вітчизняного педагогічного діагностування. Особам, які пройшли цю процедуру, за результатами оцінювання видаватиметься відповідний сертифікат. Указані в ньому оцінки можуть зараховуватися як результат державної підсумкової атестації і, що найголовніше, як результат відповідного вступного екзамену до вищого навчального закладу.

Відповідно до Наказу МОН України від 13.07.2007 № 607 «Про проведення у 2008 р. зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів» незалежне оцінювання у 2008 р. проводитиметься з таких навчальних предметів:

Реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у 2008 р. розпочалася в листопаді 2007р. й триватиме до 20 лютого 2008 р. Для випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2008 р. вона проходитиме за місцем їхнього навчання. Випускники загальноосвітніх навчальних закладів попередніх років, а також учні професійно-технічних навчальних закладів, студенти вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації мають зареєструватися в єдиному пункті реєстрації, в межах району (міста). Особа, котра не зареєструвалася, не зможе взяти участь у зовнішньому оцінюванні 2008р. і у конкурсному відборі на навчання до вищих навчальних закладів. Кожен зареєстрований учасник може пройти тестування не більше як з трьох предметів: українська мова (обов’язково) та одного чи двох предметів (за вибором), які потрібні для вступу до вибраного вищого навчального закладу.

Учасники зовнішнього оцінювання з української мови повинні:

Кількість тестових завдань за темами визначається обсягом годин, відведених на опрацювання цієї теми в школі.
Теми

Кількість завдань у тесті (%)

УКРАЇНСЬКА МОВА

Фонетика. Графіка

3

Лексикологія. Фразеологія

12

Морфологія

18

Синтаксис

22

Стилістика

5

Лінгвістика тексту

2

Орфографія

15

Орфоепія

3

Пунктуація

10

Розвиток мовлення

10

Разом

100

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

 

Усна народна творчість

4

Давня українська література

4

Література кін. XVIII – поч. ХХ століть

44

Література ХХ століття

40

Творчість українських письменників-емігрантів

4

Сучасний літературний процес

4

Разом

100
Тест містить завдання таких форм:

Завдання з розгорнутою відповіддю (на створення учасником тестування власного висловлення на дискусійну тему) передбачає аргументоване ствердження або заперечення поданої в завданні позиції. Завдання перевіряє, як тестувальник уміє створювати текст-роздум на запропоновану тему (обсяг – до 250 слів). Ця частина тесту перевіряє вміння:
Учасники зовнішнього оцінювання з української й зарубіжної літератури повинні:
Джерело: http://www. testportal.com.ua


З програмами та основними характеристиками тестів з кожного навчального предмета можна ознайомитись на сайті УЦОЯО: www. testportal.com.ua

«Гаряча» лінія УЦОЯО: 503-37-93; 8 800 502-43-30 (щодня, крім неділі, з 9 до 21 год).
Портфель учня
© ruh.znaimo.com.ua
При копіюванні вкажіть посилання.
звернутися до адміністрації