Засідання дванадцяте сесійна зала Верховної Ради України

Скачати
Документи
  1   2   3   4   5   6


ЗАСІДАННЯ ДВАНАДЦЯТЕ

Сесійна зала Верховної Ради України

2 березня 2011 року, 10.00 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України В.М.ЛИТВИН




ГОЛОВУЮЧИЙ. Доброго ранку, шановні народні депутати, запрошені та гості Верховної Ради України! Прошу, шановні колеги, підготуватися до реєстрації. Увімкніть систему „Рада”.

10:02:05

Зареєструвалися в сесійній залі картками 396 народних депутатів. Ранкове засідання Верховної Ради України оголошу відкритим.

Шановні народні депутати, саме сьогодні, а не вчора, як я оголошував помилково, день народження народних депутатів України Лєщинського Олександра Олеговича і Семиноги Анатолія Івановича. Прошу привітати сьогодні наших колег. (Оплески)

Шановні народні депутати, надаю вам інформацію про результати роботи Верховної Ради України на пленарному засіданні Верховної Ради України 1 березня 2011 року. Розглянуто 26 питань порядку денного, за результатами їх розгляду: 9 законопроектів прийнято за основу, 3 законопроекти повернуто на доопрацювання суб’єктам права законодавчої ініціативи, 10 законопроектів та один проект постанови відхилено.

Шановні народні депутати, відповідно до статті 25 Регламенту у середу відводиться 30 хвилин для виступів народних депутатів із заявами, повідомленнями, інформаціями, запитами тощо. Прошу, шановні колеги, записатися на виступ. Прошу прізвища народних депутатів вивести на інформаційне табло.

Валерій Камчатний, група "Реформи заради майбутнього".

Підготуватися Найдьонову.


10:04:08

КАМЧАТНИЙ В.Г.

Доброго ранку, шановний Володимир Михайлович, шановні колеги, шановні громадяни України! Наші колеги пропонують двома законопроекти ввести мораторій на 9 і відповідно 19 років на підвищення пенсійного віку мінімального трудового стажу для отримання пенсії. Дійсно, це надзвичайно важкі і непопулярні кроки. В той же час ніхто не думає про те, що співвідношення на сьогоднішній день працездатного населення на сьогодні та пенсіонерів наближається до критичної позначки. Вже в ближчому майбутньому кожний працюючий українець буде забезпечувати одного пенсіонера. Тому слово мораторій – це своєрідне слово-паразит. Жодної реформи не можна буде привести в життя, якщо ми кожну реформу будемо підміняти словом мораторій. Тому затягування пенсійної реформи, і про це я з цієї трибуни вчора казав, з одного боку, може привести до соціальної кризи, але з іншого боку, подібні реформи треба робити дуже зважено і таким чином, щоб найменш захищені соціальні верстви населення отримали відповідні компенсаційні механізми. Тому справедливі слова Президента, це буде злочином нинішнього покоління перед старшим поколінням, якщо ми не приведемо в життя цих реформ. Ми не повинні цього допустити.

Тому фракція "Реформи заради майбутнього" закликає колег підійти зважено до законопроектів 8042, 8042-1.

І ще одну тему я хотів би порушити сьогодні в цьому залі. Ми щойно повернулися з округів. І, ви знаєте, виникла одна для мене несподівана проблема. 5 січня Кабінет Міністрів прийняв постанову щодо переводу такого препарату, як кетамін, до розряду наркотиків. До чого це призвело? Це призвело до того, що сьогодні жодний ветеринарний лікар не має права, не має можливості зробити операції домашнім тваринам. Виборці, які мають дома домашніх тварин, не мають можливості сьогодні в критичних ситуаціях їх полікувати. У ветеринарів зав’язані руки.

Подібного роду рішення не продумане, воно повинно було супроводжуватися посиленням контролю за вживанням, за розповсюдженням і реалізацією кетаміну. Насправді це призвело до дуже серйозних проблем власників тварин.

Ми просимо переглянути це рішення Кабінет Міністрів України. Дякую.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Найдьонов передає право на виступ колезі Алексєєву, фракція комуністів. Наступним буде виступати Анатолій Кінах.


10:07:37

АЛЕКСЄЄВ І.В.

Дякую. Шановні колеги, на початку цього року Україна черговий раз зіткнулася із дефіцитом на ринку продовольства. Після серії цінових кульбітів з магазинів почали зникати гречка, слідом за нею борошно і інші продукти харчування.

Вже не перший раз Україні, яка прагне стати аграрним лідером світової економіки, для ліквідації дефіциту продовольства доводиться вдаватися до імпорту сільськогосподарської продукції.

Чому ситуація із року в рік повторюється? Дефіцитом по черзі стають м’ясо, яйця, цукор, олія. Чому кожні півроку продовольча безпека держави та добробут українських громадян опиняються під загрозою?

Відповідь на питання, кому вигідна така ситуація, цілком зрозуміла і очевидна. Гра в штучне створення дефіцитів – улюблений спосіб крупних агротрейдерів та магнатів роздрібної торгівлі наживатися на населенні. Зовсім інше питання, що необхідно робити.

Кабінет Міністрів сьогодні намагається уповільнити зростання цін та ліквідувати локальні дефіцити, але знову діє нерішуче і з великим запізненням. При цьому уряд прагне обмежуватись декларативними меморандумами із виробниками та публічними вмовляннями крупних роздрібних мереж. Вочевидь, цього недостатньо.

Наприклад, рішення про обмеження експорту зернових було правильним і комуністи його повністю підтримали. Проте, забезпечити стабільність внутрішнього ринку так і не вдалося. Для того, щоб унеможливити ціновий диктат трейдерів та припинити практику монопольних змов необхідно докорінно змінити підходи до економічної політики. Держава має стати активним суб’єктом на продовольчому ринку, а не підсліпуватим наглядачем, який впритул не бачить, що відбувається в його господарстві.

Сьогодні необхідно відроджувати державні сільськогосподарські підприємства, стимулювати кооперацію селян, відновлювати аграрну інфраструктуру, створювати альтернативну систему роздрібної торгівлі. Тільки в цьому випадку продукція вітчизняного АПК буде доходити до столів наших громадян, а не вивозитись за безцінь під виглядом фуражу. З огляду на першочергове завдання уряду, Верховної Ради у стислі терміни необхідно розробити нову узгоджену програму розвитку агропромислового комплексу України, як мінімум до 2020 року. І тільки в цьому контексті можна розглядати питання пролонгації, чи відміни мораторію на вільний продаж продаж землі. Без наявності чіткої стратегії вітчизняного АПК приймати рішення про запуск ринку землі – це наражати продовольчу безпеку держави на нові ризики. Те, що сьогодні відбувається на ринку продовольства не можна розглядати, як окрему одиничну проблему. Ця ситуація – прояв якості нинішнього українського приватного капіталу. Єдине, що сьогодні цікавить українського капіталіста – це отримання надприбутків за будь-яку ціну. Як можна сьогодні говорити про так звану реформу ЖКХ – жилищно-коммунального господарства, якщо наслідком приходу приватного капіталу в цей сектор можуть стати неконтрольовані тарифні стрибки? В нинішніх умовах підтримка соціальних стандартів та забезпечення гідного рівня життя населення – завдання номер один для влади. Якщо це завдання…


ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.


АЛЕКСЄЄВ І.В. … її зовнішні сили, які сьогодні наполягають на ліберальних реформах, завтра можуть стати і головними критиками, і основними рушійними силами політичної дестабілізації.

Дякую за увагу.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Анатолій Кирилович Кінах, фракція Партії регіонів, будь ласка, ваше слово. Наступним буде виступати Іван Заєць.


10:11:13

КІНАХ А.К.

Шановні співвітчизники, шановні народні депутати!

2011 рік має принципове значення для створення незворотних умов для зростання економіки, підвищення соціальних стандартів життя наших громадян. І це, по суті, головне завдання, над яким необхідно наполегливо працювати і владі, і державі в цілому.

Внутрішні і зовнішні умови дуже складні: нестабільність на Близькому Сході, Північна Африка створили передумови різкого зростання цін на нафту і природний газ; безпрецедентне зростання цін на продовольчих світових ринках. Необхідно провести життєво необхідний, складний пакет структурних реформ: пенсійна, адміністративна, податкова, правова тощо. І величезне значення в цих умовах має створення необхідних умов для платоспроможного попиту на внутрішньому ринку, підвищення його інвестиційної активності, створення в Україні потужного середнього класу.

З 1 січня поточного року введений в дію Податковий кодекс, який напряму впливає на вирішення цих завдань. На думку експертів, фахівців, об’єднань промисловців, підприємців, роботодавців України, і це постійне завдання ставить, у тому числі, Президент України, необхідно вести постійний моніторинг, контроль впливу Податкового кодексу на розвиток економіки України, на вплив Податкового кодексу на ділову активність, від якої залежить створення робочих місць, і, безумовно, добробут наших громадян.

Має принципове значення і необхідно зробити все, щоб виконати доручення Президента України і Кабінету Міністрів разом з профільними комітетами парламенту внести у Верховну Раду пакет законодавчих актів по створенню сприятливих умов для підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування.

Має принципове значення вирішення питання, яке сформульовано в Законі «Про Податковий кодекс» - автоматичне відшкодування податку на додану вартість. Зрив термінів відшкодування податку на додану вартість – це руйнація фінансів підприємств, це зниження довіри інвесторів до України. Митна вартість, звичайні ціни, податковий, бухгалтерський облік, перевірки – це всі ті питання, які треба вирішувати, негайно об’єднуючи наші зусилля.

Тому ми закликаємо всіх народних депутатів не залежно від політичної кон’юнктури, фракцій об’єднати зусилля і створити все, щоб створити умови для зростання нашої економіки і добробуту громадян. Дякую за увагу.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Іван Заєць, фракція "Наша Україна – Народна Самооборона". Наступним буде виступати Даниленко.


10:14:25

ЗАЄЦЬ І.О.

Іван Заєць, Українська Народна Партія.

Шановні народні депутати, рік роботи нової влади спонукає нас рішуче стати на захист працівників освіти всієї освітянської галузі. Уряд та парламентська більшість, не жалуючи зусиль переконують народ в надзвичайно ефективній їхній діяльності, зокрема посилаються на ріст ВВП.

На мою ж думку, синтетичним і більш справедливим показником ефективності правлячого режиму є ситуація в освітянській сфері. Бо підтримка освіти – це інвестиція в громадянина, в майбутнє держави і нації. До чого ж тут догосподарювалася нова влада? До ручки.

Перше. Тільки шкільна та дошкільна освіта недофінансовані майже на 3 мільярди. Жахлива фінансова скрута відчувається по всій країні, але особливо гостро вона б’є по освітянах на селі, де вони позбавлені будь-якого маневру.

Минулу п’ятницю я зустрічався з громадськістю Маньківського району Черкаської області. Так от, освіта в цьому невеликому сільському районі недофінансована порівняно з минулим роком на 5 мільйонів гривень. Це катастрофа. Якщо раніше недофінансування освіти негативно відбувалося на забезпеченні шкіл та дошкільних закладів підручниками, методичною літературою, приладдям, знаряддям для фізпідготовки тощо, то зараз вже почали економити на оплаті праці вчителів. Педагогів попереджають, що вони більше не отримуватимуть доплати за перевірку зошитів. І як у минулому році, їх відправлятимуть у відпустку за свій кошт. Про винагороду за сумлінну працю вчителі вже почали забувати. Але на цьому тлі бідності освіти статки олігархів за рік подвоїлися, якщо не потроїлися.

Друге. Нова влада під керівництвом міністра освіти Табачника руйнує з маніакальною впертістю інституційний рівень освіти. Під приводом так званої оптимізації навчальних закладів закриваються школи. Щоб вивільнити приміщення шкіл, училищ, гімназій, ліцеїв тощо для нових скоробагатьків, щоб вони могли розширити мережу своїх розважальних центрів та заманювати у ці кубла розпусти молодь і позбавляти їх майбутнього.

Нова влада не перестає тривожити і дратувати суспільство своїми недолугими реформами вищої школи. Тільки за організацію минулорічної вступної кампанії горе-міністра треба було вигнати з роботи. Нова влада не покидає спробу обмежити самостійність … і студентське самоврядування.

Третє. Правлячий режим розгорнув шалену кампанію по денаціоналізації, деукраїнізації освіти. Все українське видушується з освітнього процесу. Міністерство освіти суттєво скоротило сферу функціонування української мови в освітянській діяльності, з підручників історії вилучаються надзвичайно важливі для нації персоналії та події. Освітянський процес організовується таким чином, щоб прищіпити комплекс меншовартості всьому українському, щоб українська нація, українська культура втратили в Україні титульні позиції.

Різного роду табачники прагнуть замінити Україну як державу національного типу на державу громадян з мультикультурною багатонаціональною природою, а насправді на державу, наповнену виключно російською політичною культурною традицією, і це є домінуючим інтересом батьків теперішньої освітянської реформи, а це вже екзистенційний виклик українській нації, з чим ми ніколи не погодимося.

Ми, народні депутати від України, вимагаємо від уряду, парламентської більшості та Президента Януковича припинити руйнувати освітянську галузь, ми закликаємо …


Веде засідання Перший заступник Голови Верховної Ради України А.І.МАРТИНЮК


ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте.


ЗАЄЦЬ І.О. Ми закликаємо правлячий режим переглянути політику фінансування освіти в бік його суттєвого збільшення, перестати закривати школи і боротися з самостійністю університетів, і студентів, ми категорично відкидаємо спроби влади деукраїнізувати освіту. Дякую.


ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Александровська, фракція комуністів, підготуватись Тарану.


10:18:04

АЛЕКСАНДРОВСЬКА А.О.

Уважаемые народные депутаты! Уважаемые избиратели! Несколько дней тому назад мы стали свидетелями неординарного события: Президент Украины Виктор Федорович Янукович отвечал на вопросы народа. Мы все помним лозунг кандидата в Президенты Украины Януковича: "Услышу каждого". Действо, которое мы наблюдали, по замыслу его постановщиков должно было продемонстрировать реализацию этого тезиса в жизни. Однако на самом деле все свершилось по известному высказыванию: хотели как лучше, а получилось как всегда. Возникает простой вопрос: хочет Президент объединить Украину? Хочет, однако, вокруг какой идеи, ради какой цели, ответа на этот вопрос мы не получили. Но ведь совершенно очевидно, что Президент не хочет слышать и замечать желание русскоязычного населения Украины получить законное право пользоваться русским языком во всех сферах жизни. Законопроект, позволяющий решить эту проблему на региональном уровне, автором которого вместе с лидером фракции коммунистов Петром Николаевичем Симоненко, является и представитель фракции Партии регионов, лежит в Верховной Раде без движения. Может, Президент Украины об этом не знает, странный процесс объединения народа Украины, проживающего на востоке и в Галичине, происходит на региональном уровне.

В преддверии праздника 23 февраля, всем известного Дня Советской армии, в Харькове главы обладминистрации харьковщины и львовщины, меры городов Львова и Харькова открыли мемориальную доску Иосифу Слепому, запятнавшему себя сотрудничеством с немецкими захватчиками во время Великой Отечественной войны. Во всех публичных заявлениях и мер города Кернес Геннадий Адольфович, и глава администрации Михаил Маркович Добкин, которые являются лидерами региональных организаций Партии регионов, заявили, что они работают в целях объединения народа Украины.

Я хочу здесь с трибуны Верховной Рады заявить, если Президент Янукович, почетный лидер Партии регионов, понимает объединение народа Украины как процесс унижения чести и достоинства тех, кто никогда своими героями не признает прислужников немецких фашистов, то такую политику большинство народа не приемлет. И притом, это то большинство народа Украины, которое избрало Януковича Президентом, а Партии регионов дало большинство мандатов в Верховной Раде и в местных советах. Поэтому сегодня хочется спросить: с кем вы, господин Президент, с кем вы Партия регионов?

Хочу сказать, коммунисты выступили на защиту чести и достоинства ветеранов, мы выступили против этого оскорбительного действа, однако милиция совершенно незаконно не дала нам провести пикет, а ко мне, к народному депутату, применили физическую силу. Позор тем, кто предает интересы избирателей, позор тем, кто оскорбляет ветеранов …

ГОЛОВУЮЧИЙ. Таран. Підготуватися Ващук.


10:21:22

ТАРАН В.В.

Віктор Терен, "Блок Юлії Тимошенко". Передусім, я хочу заявити, що наша фракція ще в жовтні місяці зібрала 107 підписів за відставку нинішнього уряду. Ці підписи зібрані прошнуровані, ми вдячній "Нашій Україні", яка приєдналася до цієї роботи. І я хочу сказати, що це ми робимо і з огляду на те, яка сьогодні ситуація склалася в гуманітарній сфері. Зокрема, ситуація із закриттям шкіл.

Я, з вашого дозволу, наведу цитату, я дуже люблю цитувати, тим більше я буду цитувати дуже відому людину: "Врятувати від закриття тисячі шкіл шляхом скасування обмеження наповнюваністю класів", - кінець цитати. Це передвиборна програма Віктора Федоровича Януковича.

Чи врятував Віктор Янукович школи від закриття? Ні, не врятував. Школи продовжують закриватися, люди голодують, люди протестують проти того, що робиться з україномовними школами, насамперед. І тому Президент змушений був на засіданні Комітету з економічних реформ поставити питання перед Табачником, і вимагав від нього дати вичерпну інформацію стосовно закриття українських шкіл. І тут починається найцікавіше. Буквально після цього через день, як Президент поставив вимогу перед Табачником, у Москві депутат Госдуми Сергій Марков ззиває свою прес-конференцію, і на цій прес-конференції говорить, що, цитую дослівно: "Табачник – це честь і совість української інтелігенції". Нагадаю, колись був такий лозунг: "Партія – розум, честь і совість епохи". Тепер стосовно теж саме до Табачника тільки тут десь розум випав, залишилося тільки тут це без розуму.

Але хочу звернути вашу увагу, чи було це випадковим, що так швидко прореагувала Москва? В політиці випадковостей не буває. І те, що це сталося так швидко, устами депутата із путінської фракції означало одне: Президенту поступив чіткий сигнал, Табачника – не чіпати. І тому Україна почула запитання Президента, але відповіді від нього не почула? Відповідь була в іншому.

В Макіївці закривається зараз 44 школа, в Одеські області закривається 64 школи і так по всій Україні.

І тому постає дуже слушним питання, яке задав наш колега, он він сидить там, Кириленко В’ячеслав у Савіка Шустера, коли він запитав заступника голови адміністрації пані Ганну Герман запитав: "Хто керує цією країною, хто Президент цієї країни? І чи розповсюджується влада Януковича на Табачника?" Мабуть, не розповсюджується, інакше його би давно зняли з цієї посади. Дякую.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Катерина Ващук, фракція Народної Партії. Підготуватися Каплієнку.


10:24:39

ВАЩУК К.Т.

Катерина Ващук, фракція Народної Партії. Через кілька днів сильна чоловіча половина українського суспільства вітатиме жінок із святом весни, зі святом 8 березня. Опереджаючи це, я хочу від себе особисто, від жінок, які мене просили, від громадської організації "Громадянський парламент жінок України" привернути увагу нашої сильної половини суспільства, нашого суто чоловічого українського уряду, наших дорогих чоловіків депутатів, вельмишановного Президента до тих волей і проблем, як сьогодні стоять перед українськими жінками, вірячи в те, що ми будемо почуті.

Багатодітні матері просять мене вкотре звернутися до всіх, від кого це залежить з проханням прискорити вручення їм заслужених, напрацьованих нагород матері-героїні. Бо всі старенькі бояться не дочекатися тих високих нагород.

Проблема пенсійна. 60 років для жінки відпрацювати на виробництвах, дивлячись на яких, а якщо це жінка-доярка або буряківниця, або вона працює на шкідливому виробництві. Це можливо. Но, певно, на це питання треба дати відповідь нашому уряду. А якщо ця жінка селянка і працює в себе на підсобному господарстві, бо не має роботи. Сьогодні розпалися колективні господарства, але господарство продає молоко, м’ясо, овочі, зерно. Вона не заслуговує на пенсію? Напевно, це теж треба врахувати, рахуючи за коефіцієнтом від зданої продукції. І скільки жінок серед безробітних, чим можна виміряти сьогодні проблему, яка стоїть перед молодими мамами, які не мають квартир і ютяться з дітьми по чужих кутках або не можуть родити, бо нікуди принести дитину. Або горе, біль матері, яка не має коштів вилікувати важкохвору дитину або вилікуватись самі.

Я знаю, це проблеми не нинішні, вони з бородою, але доля випала саме нинішній владі, чоловічій владі України справді стати сильною, мужньою і вирішити їх. Ось тоді, коли жінки в Україні всі будуть усміхнені і щасливі, майбутнє України забезпечене. Ми хочемо вірити в це, бачити наші проблеми в ваших …


ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте. Завершуйте.


ВАЩУК К.Т. … і чути про їх вирішення. Дякую.
Портфель учня
© ruh.znaimo.com.ua
При копіюванні вкажіть посилання.
звернутися до адміністрації