Наукова бібліотека календар знаменних та пам’ятних дат на 2010 рік дніпропетровськ  2009

Скачати
Документи
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   27


ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА

НАУКОВА БІБЛІОТЕКА


КАЛЕНДАР

ЗНАМЕННИХ ТА ПАМ’ЯТНИХ ДАТ


НА 2010 РІК


ДНІПРОПЕТРОВСЬК  2009


Творенье может пережить творца:

Творец уйдет, природой побежденный,

Однако образ, им запечатленный,

Веками будет согревать сердца.

Я тысячами душ живу в сердцах

Всех любящих, и, значит, я не прах,

И смертное меня не тронет тленье.


Микеланджело Буонарроти


Буття i слава iменi нероздiльнi,

як добре зерно iз гiлками,

як джерело із потоками,

як сонце з промiнцем…


Григорій Сковорода
П е р е д м о в а«Календар знаменних та пам’ятних дат на 2010 рік» – покажчик, що містить хронологічний перелік дат, які відзначаються міжнародним суспільством, перелік найбільш важливих православних та народних свят, перелік дат, які відзначаються в Україні як державні чи професійні свята, перелік ювілейних дат видатних історичних постатей та визначних діячів сучасності, перелік найбільш значущих знаменних дат у галузі культури, науки, техніки, літератури та мистецтва.

Видання за змістом охоплює весь 2010 рік. Структурно календар поділено за місяцями, а події, що не мають конкретного датування, увійшли до розділу «Дати року». Окремо виділено розділ «Ювілеї українських художніх творів».

До календаря увійшло більше ніж 1000 дат. Видання має алфавітно-предметний покажчик.

Добір матеріалу до календаря закінчено 1 листопада 2009 року. Дати подані за надрукованими та електронними джерелами. Перелік Інтернет-сайтів, використаних при добірці матеріалу наведено у розділі «Список Інтернет-сайтів, використаних при опрацюванні матеріалів до «Календаря знаменних та пам’ятних дат на 2010 рік».

«Календар знаменних та пам’ятних дат на 2010 рік» має за мету поширити серед загалу знання щодо світової та української культурної спадщини. З огляду на це, кожному місяцю надана характеристика і додані матеріали про походження його української назви; найвизначніші православні свята охарактеризовані народними обрядодіями та супроводжуються народними прикметами; ювілейні дати видатних історичних постатей і сучасників супроводжуються їх афоризмами або висловленнями про них. Деякі свята, що відзначаються міжнародним суспільством, а також державні та професійні свята, які відзначаються в Україні, супроводжуються довідками. Розділ «Ювілеї українських художніх творів» містить бібліографію видань з фондів ДОУНБ щодо твору-ювіляра.

Видання стане у нагоді бібліотекарям, викладачам, вчителям, журналістам та студентам, які у своїй діяльності або навчанні потребують інформації про ту чи іншу подію, а також всім, хто цікавиться величезним надбанням української національної культури та світової культурної спадщини. Матеріали календаря допоможуть відзначити пам’ятні дати, оформити книжкову виставку, провести масові заходи чи перегляди літератури, виконати фактографічну довідку, скласти бібліографічний список, поширити власний світогляд та обізнаність.

Доповненням до даного покажчика служить щорічний бібліографічний покажчик «Моє Придніпров’я», який містить інформацію про знаменні дати і події на Дніпропетровщині (відділ краєзнавчої літератури Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки, пр. К. Маркса, 18, тел. 47-45-36, 47-45-37).


При виявленні помилок у датах та фактографії зауваження просимо надсилати за адресою:

м. Дніпропетровськ, вул. Ю. Савченка, 10,

відділ наукової інформації та бібліографії,

або телефонувати укладачам календаря за номером (0562) 42-67-75.

E-mail: bibliograf@libr.dp.ua


Ми відкриваємо календар…

До нас завітав новий рік. Він буде довгий, сповнений подіями та нагодами. Ми будемо сподіватися та завбачати, чекати та наближувати. І у своїх сподіваннях звертатися до минулого, вже набутого, і бачити, що саме таке, саме це вже відбулося, починалося і закінчувалося…

Удачі нам всім та наснаги.


Портфель учня
© ruh.znaimo.com.ua
При копіюванні вкажіть посилання.
звернутися до адміністрації