Ніжинська вища школа викладачі І випускники календар знаменних І пам'ятних дат на 2009 рік шановний користувачу !

Скачати
Документи
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11
НІЖИНСЬКА ВИЩА ШКОЛА ВИКЛАДАЧІ І ВИПУСКНИКИ

КАЛЕНДАР ЗНАМЕННИХ І ПАМ'ЯТНИХ ДАТ
НА 2009 РІК


Шановний користувачу !

У 2007 році бібліотекою започатковано випуск щорічника “Ніжинська вища школа. Викладачі і випускники. Календар знаменних і пам'ятних дат”. Перший випуск на 2008 рік вийшов друком (невелика кількість примірників) та розміщений в Інтернеті на сайті університету.

Пропонуємо до Вашої уваги черговий щорічник на 2009 рік. Календар — це частина історії славетного навчального закладу, відтворена в особах, чиї ювілейні дати відзначатимуться у 2009 році.

До Календаря увійшло 189 персоналій. Серед них — викладачі-ювіляри, які працюють нині, щоденною копіткою працею, вносять вагому частку у літопис Ніжинської вищої школи. Щорічник також репрезентує педагогів минулого, що залишили помітний слід в історії університету.

Ювіляри 2009 року — це частина згуртованого професорсько-викладацького колективу університету. Серед них багато науковців, які ведуть плідну педагогічну та наукову діяльність. Їхні імена відомі не тільки в університеті, а й в науковому світі України та зарубіжжя. Це керівник Гоголезнавчого центру, професор П. В. Михед; професор, завідувачка кафедри зоології І. В. Марисова; професор, завідувачка кафедри педагогічної майстерності Н. І. Яковець; один з найуспішніших науковців факультету іноземних мов, доктор філологічних наук С. І. Потапенко та ін. Чимало вагомих напрацювань є і у викладачів-ювілярів інших факультетів університету. Коротко з ними Вас познайомить це краєзнавче видання.

Звертаємо увагу користувачів на ювілеї вчених-філологів колишнього Ніжинського педагогічного інституту ім. М. В. Гоголя. Довгий час працювала завідувачкою кафедри української мови професор Л. І. Коломієць; у 60-70-ті роки минулого століття поєднав своє життя з Ніжинською вищою школою український літературознавець, член-кореспондент НАН України, професор Д. С. Наливайко; великий вклад у ніжинське гоголезнавство вніс кандидат філологічних наук, доцент Є. М. Михальський; пам'ятає університет і здібного науковця, кандидата філологічних наук, доцента Ф. Т. Євсєєва та ін. Вони залишили по собі добру пам'ять у тисяч випускників та колег-послідовників.

Календар дозволяє оглянути пройдене і зроблене, висвітлює постаті непересічні і вагомі. Ювілейні дати у цілої плеяди професорів НІФІ кн. Безбородька: професора-латиніста Р. А. Фохта; професора-елініста П. В. Нікітіна; професора російської історії М. Я. Арістова; відомого українського та російського історика, професора, директора НІФІ (1916 — 1920 рр.) І. П. Козловського; українського історика, професора В. Г. Ляскоронського та ін. Вони множили славу наукових шкіл Ніжинської вищої школи.

Гордість університету — знамениті випускники, які прославили і прославляють його. Це науковці, письменники, літературознавці, політичні і наукові діячі, ювілеї яких відзначатимуться у 2009 році. І серед них - зірка першої величини, Великий Ніжинець - Микола Гоголь, ім'я якого навічно внесено до скрижалей пам'яті Ніжинської вищої школи. 2009 — рік 200-ліття від дня народження геніального письменника.

Календар репрезентує цілу низку видатних випускників-ювілярів НІФІ, НІНО, НДПІ, які зробили вагомий внесок у розвиток вітчизняної науки, освіти і практики. Серед них — український історик, член-кореспондент АН України, професор М. Н. Петровський; професор, історик, діяч уряду УНР О. Бондаревский; військово-політичний діяч уряду УНР в екзилі, генерал П. Ф. Шандрук; вчений-нумізмат, доктор історичних наук І. Г. Спаський; вчений-іхтіолог, професор Ф. Д. Великохатько; український вчений-історик, архівіст В. С. Євфимовський; український літературознавець, архівіст, професор О. Т. Бузинний та ін.

Ніжинська вища школа виховала чимало письменників, поетів, літературознавців, журналістів. Зокрема, у 2009 р. відзначатиметься 95-річчя від дня народження видатного українського письменника, випускника НДПІ 1937 року, учасника Великої Вітчизняної війни, Героя Радянського Союзу Ю. О. Збанацького.

Серед викладачів і випускників — ювілярів 2009 року багато діячів мистецтв: співачка та викладач, заслужена артистка України М. Ф. Бровченко; народна артистка України, випускниця педінституту А. П. Кудлай; український хоровий диригент, народний артист України, колишній викладач В.М. Іконник; заслужена діячка мистецтв України, доцент, завідувачка кафедри вокально-хорової майстерності Л. В. Костенко та ін.

Календар не дає нам втратити історичну пам'ять, поєднуючи на сторінках покоління минулі і сучасні, всіх, хто причетний до Ніжинської вищої школи. Щорічник є також джерелом нової, раніше невідомої інформації. Укладанню видання передувала значна робота з уточнення фактографічної інформації та біографій персоналій. Є також відомості про науковий творчий доробок.

Укладачі дотримувалися визначення дат за Григоріанським календарем (новим стилем).
Портфель учня
© ruh.znaimo.com.ua
При копіюванні вкажіть посилання.
звернутися до адміністрації